Stan inwestycji:

  • Zrealizowana
  • W trakcie
  • W planach

Biblioteczne serca MARTELA po raz drugi w kaliskim okrąglaku

  • Rok inwestycji: 2021

  • Miejsce inwestycji:

  • Łączna kwota inwestycji:

Opis inwestycji

Do kaliskiego szpitala przy Poznańskiej trafiła druga biblioteczka podarowana przez fundację MARTEL. Jednak tym razem, wypełnione książkami czerwone serce, które zawisło na oddziale gastroenterologii dziecięcej, ma swoich osobistych opiekunów.

W styczniu tego roku na Oddziale Chorób Dziecięcych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu .zamontowana została pierwsza biblioteczka MARTELA, ale ponieważ w popularnym kaliskim „okrąglaku” są aż trzy oddziały dla małych pacjentów, prezes fundacji Stanisław Jędrysiak, w porozumieniu z dyrektorem placówki Radosławem Kołacińskim zdecydował, że docelowo charakterystyczne czerwone serca trafią również na dwa pozostałe, W połowie plan udało się zrealizować już teraz, tyle że tym razem biblioteczka ma swoich osobistych fundatorów i opiekunów. A są nimi kaliszanie, Dominika i Tomasz Grochowscy.

Szczegóły inwestycji

– Zdecydowaliśmy, wspólnie z żoną, aby wesprzeć działalność fundacji, przekazując środki na zakup biblioteczki i utrzymanie jej działalności. Bardzo nam zależało, żeby pomagać dzieciom w naszym rodzinnym mieście, żeby z tych pięknie wydanych książek mogli korzystać mali pacjenci przebywający w kaliskim szpitalu. Jesteśmy pewni, że wydawnictwa z biblioteczki MARTELA, która dzięki naszej pomocy będzie też sukcesywnie uzupełniana o kolejne pozycje, pozwolą dzieciom, po pierwsze, choć na chwilę zapomnieć o chorobie i przenieść się w świat bajek i innych ciekawych opowieści, po drugie zaś rozpalić w nich na nowo miłość do tradycyjnej książki Cieszymy się bardzo, że mogliśmy rozpocząć współpracę z fundacją MARTEL, Staszkiem Jędrysiakiem i Małgosią Starczewską. Słowa uznania, za otwartość na taką formę wsparcia, należą się też osobom zarządzającym kaliskim „okrąglakiem” z dyrektorem Radosławem Kołacińskim na czele. Gorąco zachęcamy wszystkich do dzielenia się z innymi, bo nic nie przynosi nam większej satysfakcji – podkreśla Tomasz Grochowski.

– Oboje z Tomkiem bardzo kochamy dzieci i jeśli tylko istnieje możliwość pomocy, jakiejkolwiek, a tym bardziej kiedy choć na chwilkę mogą się one oderwać od choroby i uciec w świat, o którym my dorośli już zapomnieliśmy, tym bardziej serduszko się raduje – dodaje Dominika Grochowska.

– Nie pozostaje mi nic innego jak tylko podziękować fundacji MARTEL, w imieniu własnym, całego personelu medycznego gastroenterologii dziecięcej, ale przede wszystkim pacjentów tego oddziału, za tę piękną inicjatywę, jak również państwu Grochowskim, za pomoc w jej realizacji. Tym bardziej, że idea polegająca na tym, że dzieci mogą korzystać z książek nie tylko na miejscu, ale też zabrać je do domu, jest naprawdę świetna – podkreśla Radosław Kołaciński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu.

Zaledwie przed tygodniem charakterystyczna biblioteczka w kształcie serca trafiła na oddział pediatryczny Szpitala Miejskiego w Żorach. Tam również w realizacji projektu pomogli lokalni społecznicy i sponsorzy, ale w kolejce czekają już kolejne placówki. Zatem jak widać, małymi kroczkami, spełnia sią marzenie prezesa Stanisława Jędrysiaka, aby biblioteczne serca trafiły na oddziały dziecięce w całym kraju.